08 czerwca

Green Living - Ekologiczne Organizacje


Green Living - Ekologiczne Organizacje


   Wiem, że można się pogubić w tym czy zajmuje się konkretna organizacja ekologiczna, tak więc przedstawię wam kilka bardziej znaczących organizacji zajmujących się ochroną środowiska w Polsce i na świece, a oto kilka z nich:

Greenpeace

Organizacja założona w 1971 roku, przez aktywistów sprzeciwiających się testom nuklearnym prowadzonym przez rząd USA na Alasce. Istotą działania tej organizacji jest zwrócenie uwagi ludzkości na przypadki niszczenia ziemi jak i również wskazanie odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Mają biura rozlokowane w 40 krajach świata, w Polsce istnieją od 2004 roku, posiadają siedzibę w Warszawie. Ich motto brzmi - " Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy że nie można jeść pieniędzy..". 

Nature Conservancy

Powstali w 1951 roku, obecnie działają w 72 krajach w tym we wszystkich stanach w USA. Zajmują się problemami globalnymi wiązanymi z lądem, wodą, klimatem, oceanami i miastami. Zajmują się ponad 100 projektami związanymi z ochroną środowiska morskiego. Jest to największa organizacja pozarządowa tego typu na świecie.

Peta (Ethical Treatment of Animals) 

Założeni w 1980 roku, są organizacją non-profit, jej główna działalność obejmuje walkę o prawa zwierząt. Działają poprzez edukacje, reklamy, protesty i pikiety. 

Rainforest Aliance

Zostali założeni w 1987 roku, kolejna pozarządowa organizacja w zestawieniu. Działająca na rzecz zachowania różnorodności biologicznej jak i zapewnienia utrzymania poprzez zmianę praktyk użytkowania gruntów, ukształtowania gruntów, praktyk biznesowych, oraz konsumenckich. Posiadają siedzibę w Nowym Yorku oraz biura w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Afryce i Europie. 

World Society for the Protection of Animals

Organizacja non-profit założona w 1981 roku, mająca na celu polepszenie warunków życia zwierząt. Posiadają trzynaście biur m.in. W USA, Kanadzie, Australii, Niemczech, Holandii itp. Według organizacji ich celem jest " świat, w którym dobrostan zwierząt ma znaczenie, a ich cierpienie kończy się wraz z misją WSPA budowania zjednoczonego, globalnego ruchu na rzecz zwierząt".

World Wide Fund for Nature (WWF)

Organizacja pozarządowa powstała w 1961 roku. Celem jest powstrzymanie wyniszczenia środowiska naturalnego stworzenie przyszłości w której człowiek żyje w zgodzie z naturą. 

Wspomnę jeszcze o kilku Polskich organizacjach, tak więc:


Otwarte Klatki

Założona w 2012 roku, powstała by zmienić los zwierząt hodowlanych. Organizacja zabiega o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, oraz wzbudzane świadomości konsumentów o tym jak naprawdę żyją.

Klub Gaia

Założona w 1989 roku, zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i ochroną zwierząt w Polsce. Do najbardziej istotnych działań należą programy "Teraz Wisła" mający chronić stan naturalny największej Polskiej rzeki, oraz Ogólnopolska kampania "Zwierze nie jest rzeczą".
25 listopada ustanowili Dniem Bez Futra, a 22 maja Dniem Praw Zwierząt. Ich programy edukacji opierają się na aktywności lokalnej szczególnie względem dzieci i młodzieży.

Liga Ochrony Przyrody Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt "ARKA" 

Założone w 1999 roku, jest to grupa wolontariuszy którzy starają się nieść pomoc zwierzętom która są ranne, bezdomne, źle traktowane. Opierają się na pracy wszystkich członków tej organizacji, by dążyć do celu. Ich celem jest humanitarne traktowanie zwierząt, sprzeciwianie się wszelkim formą okrucieństwa, oraz ochrona środowiska naturalnego.


Póki co to na tyle : ) A czy wy znacie jakieś inne organizacje zajmujące się ekologa i ochroną zwierząt? ; )

Patryk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Vege Time , Blogger