04 września

Znani Weganie - Leonardo da VinciZnani Weganie - Leonardo da Vinci

  Dziś postanowiłem rozpocząć serie postów o znanych weganach w historii. Sam temat pierwszych ludzi praktykujących weganizm sięga 600 roku p.n.e. jednak to temat na odrębny post. 
Znani Weganie - Leonardo da Vinci


  Zacznę od postaci dobrze wam znanej mianowicie mowa o Leonardzie da Vinci.


  Wielki człowiek urodzony w 1452 roku, znany z wielu osiągnięć naukowych czy też artystycznych. Był to kreatywny, szlachetny i dobry człowiek, który szanował oraz podziwiał naturę. Poświadczyć o tym może jego dieta, ponieważ mimo czasów w jakich żył był weganinem, co daje sporo do myślenia.
  Leonardo nie jadł mięsa, jajek oraz innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Jego dieta składała się ze świeżych owoców, zupy z grochu, chleba, groszku gotowanego w mleku migdałowym i zielonej sałaty. Miał w zwyczaju kupować ptaki w klatkach (Włosi we Florencji kupowali je by słuchać ich śpiewu) po czym je uwalniał.


 Otwarcie odmawiał jedzenia zwierząt i ich pochodnych, nawet jeżeli wiązało się to z obrazą gospodarzy nawet jeżeli były to wizyty dworskie bądź u jego klientów. Kwestionował zdanie na temat tego, że człowiek jest panem zwierząt.
Sądził, że ludzie są przykładem bestii wykorzystującymi swoją siłę by budować rzeźni. Aktywnie walczył o prawa zwierząt jak i wiedział, że potrafią czuć i są częścią tego świata jak my.


Jak sam twierdził, cytuję:


“Już w najmłodszych latach wyparłem się jedzenia mięsa. Kiedyś przyjdzie czas, że ludzie tacy jak ja będą patrzyli na mordowanie zwierząt w taki sam sposób, jak na mordowanie ludzi”

-Leonardo da Vinci

A wy co sądzicie o powyższym przykładzie? Czekam na wasze opinie 😀 ! 

Niedługo też będą kolejne wpisy związane z tym tematem 😉 


Trzymajcie się! I niech weganizm będzie z wami ! :D

Patryk

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Vege Time , Blogger