08 marca

Świeca wygładzająca Yooka | Wegańska & Naturalna

Świeca wygładzająca Yooka | Wegańska & Naturalna


 Yooka to mała rodzinna pracownia, która produkuje 100% naturalne sojowe świece. Są one wykonane z ekologicznego wosku sojowego i olejków eterycznych. Świece są przyjazne środowisku, całkowicie biodegradowalne i bezpieczne dla nas. W ich ofercie znajdziecie świece zapachowe jak i świece do masażu. Ja skusiłam się na wygładzającą świece do masażu i jestem ją oczarowana. 
Świeca wygładzająca Yooka | Wegańska & Naturalna


Co mówi producent o wosku sojowym: 


Wosk sojowy jest przede wszystkim produktem naturalnym. Nie powstaje on w wyniku skomplikowanych procesów chemicznych, a jest woskiem roślinnym uzyskiwanym z nasion soi. Dzięki swojemu naturalnemu pochodzeniu jest on w 100% bezpieczny dla środowiska i biodegradowalny oraz może być używany przez alergików. Wosk sojowy w naturalnych warunkach ulega szybkiemu rozkładowi i w żaden sposób nie zanieczyszcza to środowiska. Z tego względu jest bardzo popularny wśród osób, którym nie są obce problemy ekologiczne. Dzięki braku zawartości w swoim składzie węgla czy benzyny wosk sojowy podczas spalania wydziela minimalne ilości dwutlenku węgla i dzięki temu w pomieszczeniach lub na przedmiotach nie osadza się sadza. Dużą zaletą wosku sojowego jest również to, że topi on się w stosunkowo niskiej temperaturze. W razie poplamienia do jego usunięcia wystarczy więc ciepła woda i ewentualnie odrobina mydła. 

10 powodów, które czynią świece sojowe wyjątkowymi: 

 1.     1. Ponieważ są naturalne, pochodzą ze źródeł odnawialnych, są biodegradowalne i nietoksyczne 
 1.     2. Z każdej powierzchni można je łatwo zmyć przy pomocy ciepłej wody i mydła 
 1.     3. Palą się około 50% dłużej niż świece parafinowe, a przy dobrze dobranym knocie wypalają się do końca (także ze ścianek naczynia) 
 1.     4. Palą się w znacznie niższej temperaturze niż parafina, więc woskiem nie można się poparzyć 
 1.     5. Świecę można aplikować (ciepły, pachnący olejek) na skórę 
 1.     6. Wytwarzają 90% mniej szkodliwej, lotnej sadzy, niż świece parafinowe 
 1.     7. Nie kopcą, nie podnoszą poziomu CO2 w atmosferze 
 1.     8. Świece mają naturalne bawełniane knoty, które nie zawierają ani cynku, ani ołowiu, co jest bardzo częste w świecach parafinowych, a negatywnie wpływa na nasze zdrowie 
 1.     9. Świece sojowe pachną znacznie intensywniej i przyjemniej niż świece parafinowe – z powodu niższej temeperatury topnienia powierzchnia roztopionego wosku może być znacznie większa, więc zapach uwalnia się lepiej. Zapach ze świecy sojowej pachnie “czyściej”, gdyż nie jest obciążony charakterystycznym zapachem parafiny 
 1.     10. Świece sojowe nie powodują bólów głowy, gdyż te naturalne nie zawierają dodatków chemicznych nagminnie stosowanych w świecach parafinowych. 
 2. Świeca wygładzająca Yooka | Wegańska & Naturalna

Co mówi o świecy:

Świeca wykonana jest w 100% z naturalnych składników. Powstała z połączenia wosku sojowego, wygładzającego masła kakaowego oraz oleju brzoskwiniowego o właściwościach rewitalizujących i nawilżających skórę. Dodatkowo wzbogacono skład świecy o naturalne olejki eteryczne o właściwościach łagodzących podrażnienia i wspomagających wygładzenie skóry, dodatkowo nadające jej cudownego aromatu, są to ylang ylang, trawa cytrynowa i cedr himalajski.  
Świeca posiada optymalną temperaturę topnienia. Po zapaleniu podgrzewa się do idealnej dla skóry temperatury, dzięki czemu doskonale rozprowadza się na ciele. Skóra po masażu świecą dzięki zastosowaniu masła kakaowego jest głęboko nawilżona i wygładzona, a dzięki zawartym w nim polifenolom skóra jest bardziej elastyczna, a rozstępy i blizny wygładzone. Dzięki użyciu oleju brzoskwiniowego i zawartego w nim kwasu oleinowego oraz witaminom A i E skóra jest zregenerowane, wygładzona, pełna połysku i bez przebarwień. Dodatkowo podczas palenia uwalniający się zapach olejków eterycznych działa aromaterapeutycznie, uspokaja, odpręża, wprowadza nasz umysł i ciało w stan relaksu. 
Świeca wygładzająca Yooka | Wegańska & Naturalna

Moja opinia: 


 Świeca od Yooka to pierwsza świeca do masażu z jaką miałam styczność.  Jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczona. Świeca ma piękny, naturalny, orientalny zapach i dzięki niemu podczas masażu czuję się jak w spa. Bardzo szybko się topi i jest przyjemnie ciepła. Nie musimy się obawiać, że się nią oparzymy, ponieważ wosk nagrzewa się do idealnej temperatury. Świeca jest umieszczona w praktycznym naczyniu, które ma prosty wygląd i spokojnie może zdobić toaletkę czy łazienkę. Wosk idealnie się z niego wylewa, przy czym nic nie brudzi i nie rozlewa się na boki. Świeca równie szybko jak się topi zastyga.  
 Najczęściej używam ją do masażu dłoni, który mnie relaksuje, a przy okazji dobrze nawilża moje ręce. Świeca zostawia na skórze oleistą warstwę, która dobrze się wchłania przy masowaniu. Po wmasowaniu olejku, zapach świecy pozostaje na skórze przez długi czas. Jest wyczuwalny nawet po umyciu rąk. Olejek nie zostawia tłustych plam na ubraniach, a jeżeli nie lubicie uczucia czegoś tłustego na skórze, bardzo łatwo się zmywa, nawet wodą.  
 Bardzo polubiłam świece do masażu od Yooka i nie wyobrażam sobie bez niej weekendowego spa.   

Świeca kosztuje 45 zł za 130 gr i możecie ją kupić TU

Xoxo,
Dorota


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Vege Time , Blogger