09 lipca

Green News - Kombucha zastąpi plastik, do 2040 roku mięso zniknie, nestle nie będzie używać plastiku

Green News - eco news


1.Mikrobus typu 2 firmy Volkswagen z elektrycznym silnikiem.


Volkswagen już za 3 lata rozpocznie produkcję kultowego „Ogórka” w wersji z silnikiem elektrycznym.

Sam model pierwotnie jest ikoną lat 60 i 70. Jego nowa wersja otrzymała nazwę ID Buzz. Model o którym mowa ma otrzymać 2 silniki elektryczne (jeden na przód, drugi na tył), przy czym na jednym ładowaniu będzie mógł pokonać aż 430 km. Jego kierownica będzie mieć prostokątny kształt oraz funkcję autopilota, oraz w pełni obracany fotel. Jego premiera planowana jest na 2022 rok.


2.Kondycja pszczół na świecie.

Albert Einstein zwykł mawiać „ Jeśli zginie ostatnia pszczoła na ziemi, ludzkości pozostaną cztery lata życia”.

 Naukowcy z Glasgow przyjrzeli się temu problemowi, okazało się że w latach 2017 – 2018 populacja pszczół drastycznie spadła o ponad 100 tys. osobników. to ponad 15 % całkowitej populacji tego gatunku. Jest to poważny problem gdyż nie do końca wiadomo co go powoduje, najbardziej wiarygodnym argumentem w tej sprawie jest fakt że są zbyt wykorzystywane przez ludzi oraz zmiany klimatyczne jakie zostały spowodowane na przestrzeni ostatnich 20 lat.


3.Do 2040 roku, będziemy.. Jeść sztuczne mięso!

Za ponad 20 lat będziemy jeść mięso z roślin które wyglądem i smakiem przypominają mięso ale nim nie są.

Wynika to z tego że masowa hodowla zwierząt, która zajmuje łącznie ze wszystkimi pastwiskami zajmuje aż 70% powierzchni planety. Do tego dochodzi problem sporej produkcji metanu a w konsekwencji CO2. Jak twierdzi fundacja „Bill & Melinada Gates Fundation” jest to jeden z poważniejszych problemów nękających naszą planetę.


4.Firma Nestle rezygnuje z plastiku.

Na początku zaczęło się od firmy „LEGO” która już niebawem będzie tworzyć klocki z trzciny cukrowej, a teraz „Nestle” dorzuci swoje parę groszy do ekologii.

Firma planuje umieszczanie swoich produktów w opakowaniach wielokrotnego użytku które są w pełni recyklingowalne. Co za tym idzie pozostałe marki należące do „Nastle” będą posiadały papierowe opakowanie. Nowe opakowania będą trudniejsze do zrobienia co może się przełożyć na cenę ich produktów, z drugiej strony dla ratowania planety raczej warto.5.Masowe sadzenie drzew.

Ostatnio mamy do czynienia z prawdziwym przewrotem klimatycznym – huragany, powodzie, susze, masowe wymieranie gatunków. Niby tak było od zawsze ale nie na taką skalę.

Pojawia się coraz więcej pustyń, ludzie coraz częściej apelują przeciw CO2. Rozwiązanie tego problemu wydaje się sadzenie drzew, w miastach coraz częściej powstają małe parki, oraz mokradła które zapobiegają powodzią oraz zmniejszają CO2. Mimo wszystko warto pamiętać że jedno stare drzewo potrafi zadziałać więcej niż kilkaset kilku letnich drzew. Warto nadmienić że dzieci wyjadają się być bardziej tego świadome niż dorośli. 6.Cyrk w Niemczech jako zwierząt używa hologramów.

Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach może stać się przeszłością dzięki pewnemu cyrkowi w Niemczech.

Cyrk „Cicus Roncalli” jak najbardziej to udowadnia. Zamiast prawdziwych zwierząt używa hologramów. Hologramy są wykonane w 3D, oraz mające 360 stopni. Pokazy są naprawdę spektakularne. Natomiast wykorzystywanie prawdziwych zwierząt budzi dużo kontrowersji w niektórych miastach w Polsce jest wręcz zabronione. Ciszy więc fakt że pojawiają się miejsca które rezygnują z dawnych praktyk.


7.Opkowanie które możemy jeść i uprawiać? Oto SCOBY!

Jest to opakowanie którego się nie wytwarza tylko.. uprawiane. Jest wytwarzane z grzyba o nazwie „kombucha”. Nie wygląda apetycznie, mimo to nie to jest tu najważniejsze. Najbardziej istotne jest to że w tym procesie przekształca się odpady na cenne materiały i produkty.8.Zakaz plastiku na Bali.

Jest to pierwsza indonezyjska wyspa całkowicie wolna od plastiku.

Walka o to trwała 6 lat, ale w końcu dzięki organizacji „Bye Bye Plastic” założonej przez dwie siostry została zakończona sukcesem. Indonezja w której znajduje się Bali jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc przez plastik na świecie. 9. Do 2022 roku zniknie przemysł futrzarski w Niemczech.

Mimo że sam przemysł ma nadal istnieć, prawo ma być tak przekształcone by przestało to być opłacalne. 

Już teraz terenie Niemiec istnieje tylko kilka takich ferm, natomiast Szwajcarzy już teraz nie posiadają żadnej produkcji futer, podczas kiedy w Polsce ponad 700. Niestety w Polsce nic nie wskazuje na inny obrót spraw . 10.W Chinach kończą z testami na zwierzętach!

Nowy przepis wchodzi w życie od 1 stycznia 2020 roku. Do tej pory to jedyny kraj na świecie który posuwa się do takich praktyk.

Władze Chin poparł projekt z którego wynika by do testów używać alternatywnych metod, już teraz trwają szkolenia dla laboratoriów prowadzących testy bez udziału zwierząt. Jest to bardzo ważna informacja która z pewnością wpłynie na los zwierząt.


Patryk : )
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Vege Time , Blogger