06 lutego

10 rzeczy, których nie kupujemy

10 rzeczy, których nie kupujemy
rawpixel


 Ostatnio rozmawialiśmy z Patrykiem o ekologicznych zmianach, które wprowadziliśmy w życie i o tym co jeszcze możemy ulepszyć. Przy okazji poruszyliśmy temat zdrowego minimalizmu i wpadł nam pomysł na interesujący post. Dzisiaj opowiemy Wam o 10 rzeczach, których nie kupujemy. Mamy nadzieję, ze ten artykuł zainspiruje Was do małych zmian! 😊
rawpixel

Gazety

Gazety i kolorowe magazyny kiedyś były bardzo popularne, ale w erze Internetu odchodzą w niepamięć. Zdecydowanie wolimy czytać artykuły na stronach internetowych, niż kupować gazetę, którą przeczytamy raz i wyrzucimy. Dodatkowym plusem artykułów internetowych jest szybki dostęp do informacji, które zanim będą wydrukowane minie jakiś czas.
rawpixel

Plastikowe torby na zakupy

Kiedy idziemy na zakupy bierzemy z szafy bawełnianą torbę, w której trzymamy inne worki. Kładziemy ją zawsze w to samo miejsce, przez co szybko stało się to naszym nawykiem. Jeżeli jeździcie na zakupy samochodem warto mieć kilka worków w bagażniku. Staramy się też mieć jedną siatkę w plecaku czy torbie, nigdy nie wiadomo czy się nie przyda. 😊
rawpixel

Nowe ubrania

Rzadko kupujemy ubrania, zazwyczaj jak się popsują i nie da się ich już naprawić. Z reguły wymieniamy się ubraniami ze znajomymi lub kupujemy ubrania z drugiej ręki. Staramy się wybierać dobre jakościowo materiały (najczęściej bawełnę i len) i jak najlepiej dbać o ubrania.

Biżuteria

Nie noszę zbyt wiele biżuterii, a moja kolekcja jest dosyć skromna. Lubię stawiać na jakość i minimalizm. Moja biżuteria jest uniwersalna, przez co mogę ją łączyć w różne zestawy, nadające się na każdą okazję i to mi w zupełności wystarcza.
rawpixel

Płyty CD (Filmy, gry, muzyka)

Od dłuższego czasu nie mamy żadnego napędu DVD czy CD. Wszystkie gry i piosenki, kupujemy na dedykowanych do tego platformach (Steam, Spotify itp.). A filmy oglądamy na HBO GO, Amazonie Prime czy Netflixie.


rawpixel

Telewizja

Mamy w domu telewizor, ale nie kablówkę. Jak pisaliśmy wcześniej filmy i seriale oglądamy na HBO GO itp. Jest to dużo tańsze rozwiązanie, a w dodatku możemy tez niego korzystać także na komputerze czy tablecie. Te platformy możecie subskrybować na jak długo chcecie, my zmieniamy subskrypcje w zależności od premier seriali. 😊
rawpixel

Książki

Zazwyczaj wypożyczamy książki z biblioteki lub czytamy ebooki. Biblioteki W Gdańsku są dobrze wyposażone i często mają nowe, popularne tytuły. Czasem też dostajemy książki w prezencie, są to lektury, po które wiemy, że sięgniemy więcej niż raz.

Napoje w plastikowych butelkach

Mamy w domu szklane i metalowe butelki, które zawsze zabieramy ze sobą do pracy, na wykłady czy na spacer. W chłodniejsze dni nalewamy do nich ciepłą herbatę lub kawę, a latem zazwyczaj przefiltrowaną wodę. Nie dość, ze jest to ekologiczne rozwiązanie to jest bardzo oszczędne. Kupując codziennie wodę w plastikowej butelce przeciętnie wydaje się 30-60 zł miesięcznie!
rawpixel

Kawa na wynos

Zrobienie kawy w domu wcale nie zajmuje dużo czasu, a oszczędzi stania w kolejce. W dodatku jest dużo tańsze i korzystne dla środowiska. Zdecydowanie wolimy iść od kawiarni na  towarzyskie spotkanie, niż odbierać gorąca kawę w biegu.

Kosmetyczne waciki

Kosmetyczne waciki zastąpiłam wielorazowymi. Korzysta się z nich tak samo, są równie delikatne dla skóry, a po użyciu wystarczy je wyprać w pralce. Dodatkowo używam ściereczki do demakijażu, którą można zmyć makijaż przy pomocy wody lub używać jak ściereczki muślinowej po oczyszczaniu cery olejami.

Bez jakich przedmiotów Wy potraficie się obejść?

Dorota & Patryk 😊


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Vege Time , Blogger