25 sierpnia

10 dobrych seriali na wieczór

 
 


W dzisiejszym poście podzielę się z wami moimi ulubionymi serialami. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Zapraszam do dalszego czytania! :) 
1.Dolina Krzemowa 

Dystrybucja : HBO 
Studio: 3 Arts Entertainment / Judgemental 
Gatunek : Komedia 
Lata emitowania: 2014 - 2019  

Serial opowiada o star-upie - Pied Piper, który został założony przez głównego bohatera Richarda. Wraz z kilkoma innymi programistami tworzy system kompresji plików. Jest to tak bardzo innowacyjne, że wkrótce zaczyna przyciągać uwagę gigantów technologicznych. Każdy z nich przebija się ofertami oraz knuje co do tego, by przejąć Pied Piper.  Parodiuje znane wielkie firmy t.j. Google, Microsoft, Apple czy Facebook. Poza tym, że świetnie wyśmiewa typowe postawy w tym świecie, w dodatku ukazuje to, jakie postawy w nim często panują. Z jednej strony mamy dużo humoru, z drugiej jest ukazany cały obraz Krzemowej Doliny, a na deser mamy ukazane to jak prowadzone są tam interesy oraz zaskakujące zwroty akcji. Postacie są bardzo barwne, każda z nich odznacza się bardzo wyraźną ciekawą osobowością. Jest to jeden z tych seriali, które chcemy śledzić z odcinka na odcinek.  
2.Lucifer 

Dystrybucja : Netflix wcześniej FOX 
Studio : Aggressive Mediocrity / DC Entertainment 
Gatunek : Fantasy, Kryminał, Komedia 
Lata emitowania : 2015 - obecnie  

Główny bohater to nikt inny jak sam Pan Piekieł - Lucifer Morningstar. Pewnego dnia zaczyna się nudzić swoimi obowiązkami i postanawia opuścić piekło, by przenieść się do Los Angeles. Tam otwiera własny klub nocny. Gdy dochodzi do zabójstwa pewnej gwiazdy muzyki POP, ten postanawia pomóc policji w sprawie morderstwa. Niedługo później decyduje się na stałą współpracę z władzami, by móc karać morderców za ich występki.  Postać Lucifera jest bardzo intrygująca i zabawna. Serial spogląda na tego upadłego anioła w zupełnie innym świetle, niż przywykliśmy go znać. Mimo że seriali o morderstwach z motywami detektywistycznymi są dziesiątki ten na tle bohaterów, według mnie wypada dość nietypowo i dużo ciekawiej niż CSI Miami. 


 


3.Tabu 

Dystrybucja : HBO 
Studio : Hardy, Son & Baker 
Gatunek: Dramat 
Lata emitowania: 2017  

Akcja serialu dzieje się w roku 1814. James Keziah Delaney powraca po dziesięciu latach z Afryki do Londynu. Cały czas próbuje odzyskać przedsiębiorstwo swojego ojca. Jednak jak to zwykle w życiu bywa, okazuje się to dość trudnym zadaniem. Majątek jego ojca został przejęty przez Kompanię Wshodnioindyjską. Główny bohater Tabu postanawia wystąpić przeciwko kompani, przy czym sam zostaje wmieszany w konflikt między Anglią a Ameryką. W serialu jest dużo tajemnicy, a wątek główny dość stopniowo postępuje. Akcja jest cały czas napięta i niepewna. Watki są naprawdę zaskakujące i budzące mocne emocje. Większość tego, co widzimy na ekranie ma na celu poznanie głównego bohatera jego motywacji i kim jest.  Tabu jest serialem dobrze przemyślanym, ze świetną kreacją i równie dobrą grą aktorską. Szczególnie w pamięć zapadła mi postać głównego bohatera. W filmach, serialach czy grach przydałoby się więcej tak świetnie napisanych postaci, jak Delaney.  
4.Smoczy Książę 

Dystrybucja : Netflix 
Studio : Bardel Entertainment 
Gatunek : Animacja, Fantasy, Familijny
Lata emitowania : 2018 - obecnie  

Świat serialu umiejscowiony jest w fantastycznej krainie zwanej Xandrią. Swoją stylizacją nawiązuje do ogólnie pojętego średniowiecza. W świecie tym istnieje sześć źródeł magii - słoneczna, księżycowa, gwiazd, nieba, ziemi i oceanu. Tzw. Magia pierwotna, którą umieją posługiwać się tylko elfy. Natomiast Ludzcy magowie specjalizują się w zakazanej dziedzinie magii mroku. Polega ona na polowaniu na żywe stworzenia, by wykorzystać je dla własnych celów. Co doprowadza do wybuchu wojny między Xadią a królestwami ludzi. Dwójka młodych książąt oraz pewna elfia zabójczyni odkrywają sekret, który może wszystko zmienić. Postanawiają połączyć siły oraz udać się wspólnie na wyprawę mającą na celu zakończenie konfliktu.  Wizualnie animacja jest na naprawdę wysokim poziomie, bohaterowie wypadają świetnie a historia, mimo że momentami przewidywalna, jest niezwykle wciągająca. Jest to idealny serial nie tylko dla dzieci. Naprawdę świetnie mi się go oglądało i żałuję, że jest tak mało seriali w typowych światach fantasy.  
5.Rozczarowani 

Dystrybucja : Netflix 
Studio : Curiosity Company, The / Netflix 
Gatunek : Animacja, Komedia, Przygodowy
Lata emitowania : 2018 - obecnie 

 Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym fantastycznym świecie wzorowanym na szeroko pojętym średniowieczu. Opowiada o przygodach młodej niestroniącej od imprez księżniczki imieniem Bean. Ów księżniczce towarzyszy elf imieniem Elfo oraz niekiedy mylony z kotem demon o imieniu Luci. Bean nie chce się pogodzić z tym, kim jest. Prowadzi to do jej sprzeciwu wobec ojca. W trakcie swoich przygód bohaterowie napotykają różne stworzenie m.in. Ogry, harpie, trolle oraz wielu nieco przygłupich ludzi.  
6.Człowiek z wysokiego zamku 

Dystrybucja : Amazon 
Studio : Amazon Studios 
Gatunek : Thriller, Si-Fi
Lata emitowania : 2015 - 2019  

Akcja serialu toczy się w alternatywnej wersji lat 60-tych ubiegłego wieku. W tej, że rzeczywistości państwa Osi wygrały II Wojnę Światową. Udało im się jako pierwszym zbudować bombę atomową, co za skutkowało podbiciem Europy oraz obu Ameryk. USA zostało podzielone między Rzeszę a Japonię, co wywarło spore zmiany w życiu amerykanów. Gdzieś tam w tle jest też ruch oporu, który stara się pokonać okupantów.  
7. 22.11.63 

Studio : Bad Robot / Warner Bros. Television 
Gatunek : Thriller, Si-Fi 
Lata emitowania : 2016  

Głównym bohaterem serialu jest Jake Epping czujący się samotnie nauczyciel. Jego była żona ułożyła sobie życie, natomiast powieść, którą próbował napisać okazała się słaba. Wówczas jego przyjaciel Al Templeton, pokazuje mu sekretny portal czasowy, który prowadzić do 1960 roku. Al prosi Jake’a o zapobiegnięcie śmierci Kennedi’ego. Niestety zmienianie przyszłości okazuje się nie takie proste, jak mu się wydawało.  
8.Preacher 

Studio : AMC Productions/ AMC Studios/ DC Entertainment 
Gatunek : Dramat, Horror 
Lata emitowania : 2016 - 2019  

Serial opowiada o kaznodziei Jessem Custerze, który w pewnym okolicznościach zyskuje dar rozkazywania każdemu, kto ma duszę. Z czasem dar staje się jego przekleństwem, po drodze poznaje wampira Cassidiego, który postanawia się do niego przyłączyć. Z czasem dołącza do nich Tulip była dziewczyna Jeesiego. Trojka bohaterów postanawia odnaleźć Boga, by wyjaśnić parę kwestii.  

9. Kominsky Method 

Dystrybucja : Netflix 
Studio : Chuck Lorre Productions / Netflix 
Gatunek : Komedia 
Lata emitowania : 2018 - 2019 

 Serial opowiada o niegdyś znanym aktorze Sandy Kominsym i jego agencie Normanie Newlanderze. Dwóch starszych panów cały czas trafia na przeszkody, jakie stawia im życie w Los Angeles, mimo to potrafią sprytnie z tego wybrnąć. Serial ma naprawdę świetny humor oraz oferuję dużą dawkę świetnej zabawy. Natomiast w rolach głównych ujrzymy Michaela Dauglasa oraz Alana Arkina.  
10.The Good Place 

Studio : NBC Entertainment / 3 Arts Entertainment / Fremulon 
Gatunek : Komedia 
Lata emitowania : 2016 - 2020  

Serial zaczyna się, gdy młoda Eleonor Shellstrop ginie w wypadku samochodowym. Zaraz po tym budzi się w tzw. Dobrym Miejscu. Jest to miasteczko, gdzie trafiają dobrzy ludzie po śmierci. Kobieta odkrywa, że powinna trafić do złego miejsca. Mimo to postanawia o tym nic nie mówić i dopasować się do tego miejsca.  

Czy znacie któryś z tych serialów?  
Patryk :) 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © Vege Time , Blogger